Commonly confused words – Úvod

spravaa“Commonly confused words” je názov nového seriálu testov, ktorý práve spúšťame. Viac sa dočítate v samotnom článku.


Commonly confused words?

Ako som naznačil v úvode, nový seriál testov, ktorý týmto úvodným článok začína sme nazvali “Commonly confused words“. Tieto testy budú mať za úlohy precvičiť znalosť slov, ktoré si často mýlime.

Uvediem príkladNeraz sa vám určite stalo, že ste si mali vybrať medzi niekoľko veľmi podobne vyzerajúcimi slovami, ale nevedeli ste, ktoré sa hodí do vášho kontextu. Pekným príkladom sú slová ALONE / LONELY / LONESOME / LONE. Každé z nich obsahuje LONE, no každé má svoje špecifické použitie.

Kde nájdem vysvetlenie k odpovediam?

test3

Testové otázky budú teoreticky vychádzať iba z článkov, ktoré sme vydali v rubrike X versus Y. Práve v tejto rubrike sa venujeme odlišnosti medzi slovami, ktoré sa často mýlia.

To znamená, že ak v teste narazíte na otázku, na ktorú nebudete vedieť správnu odpoveď, daný jav si viete naštudovať v rubrike X versus Y, kde určite nájdete článok, ktorý bude o danej problematike pojednávať. 

Zvoliť môžete aj vyhľadávanie v pravej, hornej časti stránky. Stačí tu napísať kľúčové slovo a náš vyhľadávač vám daný článok nájde.

Testy sme vytvorili tak, aby sa pri každej otázke zobrazilo aj vysvetlenie odpovede. To sa vám však zobrazí až vtedy, ak zvolíte správnu odpoveď. To znamená, že pri zvolení nesprávnej odpovede, skúste kliknúť na inú možnosť, až kým sa nedopracujete k správnej odpovedi.

testy1

Potom vám automaticky vybehne okno, v ktorom si môžete prečítať vysvetlenie

test2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pevne veríme, že vám testy budú rovnako pomáhať pri zlepšovaní vašej angličtiny! Držíme vám palce!

Testy nájdete v záložke: Testy slovnej zásoby

Marek Karafa

About Marek Karafa

Marek Karafa je súkromný lektor anglického jazyka so záujmom o aplikovanú lingvistiku, zakladateľ portálu EnglishGuide a spoluautor ďalších odborne garantovaných vzdelávacích projektov.

Pridaj komentár